Jídelní hůlky

Zavřít dialog
Please Wait
 
Online prodej jídelních hůlek

Vítáme vás na stránkách CinskeHulky.cz, internetový obchod s jídelními hůlkami dovezené přímo z Číny.

Vybrané Jídelní hůlky mohou posloužit nejen jako vhodná dekorace či doplněk do bytu, ale i jako hezký dárek pro vaše blízké a přátele.

Čínské jídelní hůlky

Hůlky reprezentují asijskou kulturu. Kdykoli a kdekoli jsou Číňané, je pro ně obtížné jíst jídlo bez hůlek.

Jídelní tyčinky jsou vyrobeny z široké škály materiálů, včetně bambusu, dřeva, zvířecí kosti (rohovina), slonoviny, drahý kámen (krystal, nefrit), zlata, stříbra, bronz, železo, plech, olovo, slitina a nerez, atd.), vzácné materiály (dračí roh, roh nosorožce, želva a kost pávu) a další (rybí kosti, korály a plasty atd.), kombinující více než 200 druhů hůlek. Hůlky jsou navrženy s rytinami v různých barvách, od krátkých linií a spirálních linií po básně, malby a pyrografy.

Podle statistik používá více než 1,8 miliardy lidí na světě jídelní hůlky. Tato Kultura má na celém světě velký význam.

 
 

Japonské jídelní hůlky

Japonské hůlky bývají pro ženy kratší délky, dětské hůlky pak bývají menších velikostí. Mnoho japonských hůlek má obvodové drážky u konce pro stisk jídla, který pomáhá předejít uklouznutí.

Japonské hůlky jsou typicky ostré a špičaté. Jsou tradičně vyrobeny ze dřeva nebo bambusu a jsou lakované. Lakované hůlky byly poprvé použity v éře Yayoi, asi před 2000 lety.

Japonsko je jediným místem, kde jsou jídelní hůlky zdobeny přírodním lakem, což z nich dělá nejen funkční, ale i velmi atraktivní dárek. Japonské tradiční lakované hůlky jsou vyráběny ve městě Obama v prefektuře Fukui a přicházejí v mnoha barvách potažených přírodním lakem.

Korejské jídelní hůlky

Korejské jídelní hůlky jsou nejčastěji z nerezové oceli nebo kovové. Vzácně pak ze stříbra či jiných drahých kovů.

Jelikož kovové hůlky na koncích kloužou, bývají doplněny vroubkami. Tím je zajištěn správný stisk pokrmu. Korejské hůlky jsou také kratší než Čínské nebo Japonské.

V časných časech byli čisté stříbrné hůlky používány králem, jelikož stříbro by změnilo barvu jestliže by se jej někdo pokoušel otrávit. Dalším důvodem, proč Korejci používají kov na výrobu hůlek, je ten, že používají lžíce k jezení rýže.

 
Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.